Rychlý kontakt

rrealizace@drevostavby-taborsky.cz

(+420) 736 674 809
Partneři:

Nízkoenergetické domy a střechy

Nabízíme dřevostavby na klíč

Dřevostavby  realizujeme buď formou staveb na klíč k okamžitému nastěhování, nebo formou hrubých staveb k vnitřnímu dokončení. Zvenku je pak stavba kompletně dokončená včetně oken, vchodových dveří, střechy a zateplení s fasádou.

Proč právě dřevostavba? Správně navržené a realizované moderní dřevostavby mají řadu výhod, zejména v oblasti šetrnosti k životnímu prostředí při výstavbě, užívání, ale i při likvidaci dřevostavby.

Dřevostavby jsou takové ekonomické stavby, jejichž základním stavebním prvkem je dřevo. Tato přírodní obnovitelná surovina má vynikající tepelné vlastnosti a může tak fungovat jako přírodní klimatizace. Další důležitou vlastností dřeva je jeho schopnost udržet vlhkost vzduchu zhruba v rozmezí 50-60%, což je pro obyvatele velmi příjemná hodnota. Kromě těchto vlastností vyniká vzhledem, krásnou vůní, schopností částečné absorpce prachu a také dlouhou životností. To vše dělá z dřevostaveb příjemné, pohodlné a praktické místo pro život.

Dřevo jako stavební materiál vyniká v mnoha ohledech, na první pohled působí velmi příjemně a teple, navozuje útulnou a zdravou atmosféru pro bydlení. Působí jako dobrý tepelný a zvukový izolátor, reguluje vlhkost vzduchu, který zároveň i čistí. Jedná se o čistý přírodní materiál, který je prospěšný pro zdraví, mysl i duši člověka.

Dřevostavby využívají dřevěné konstrukce, zbytek tvoří jiné materiály včetně dřeva. Při projektování domu si lze zvolit jednu ze dvou variant realizace, a to využití klasických tesařských postupů nebo zvolení montované stavby od některého dodavatele, kteří na našem trhu působí. Masivní stavby mají výhodu v dlouholeté tradici, poskytují pocit komfortu a esteticky vynikají nad ostatními stavbami, do této kategorie spadají stavby srubové a roubené. Varianta montované stavby má výhodu zejména v rychlosti realizace ekonomických staveb a nižších nákladech na výstavbu, proto je většina dřevostaveb u nás realizována právě tímto způsobem.

Dřevo na stavbu se dělí na řezivo (prkna, fošny a trámy) a lepené prvky (trámy, sloupy). Kvalita celé technologie je závislá na výběru kvalitního dřeva, které musí být zcela homogenní, dostatečně vysušené a ve všech ohledech kvalitní. Pouze tím lze dosáhnout toho, aby dřevo v hotové stavbě dále „pracovalo“ co nejméně a nevznikaly tak povrchové vady a mezery v izolaci.

Konstrukce většinou využívá sendvičovitých stěn, mezera vzniklá mezi nimi slouží k zaplnění izolačním systémem. Použití izolačních systémů je nezbytné, neboť dřevo má nízkou schopnost akumulace tepla a budovy by tak rychle prochladly. Na druhou stranu dřevo vyniká vysokým tepelným odporem. Pokud se tedy ekonomická stavba provede kvalitně a s dobrými výslednými parametry měrné spotřeby tepla na vytápění, tak se v podstatě  jedná a řadí mezi tzv. ekonomické nízkoenergetické stavby. To přináší výhodu zejména v obrovské roční úspoře nákladů na vytápění, podle velikosti domu může jít až o desetitisíce korun za rok.

Dřevostavby jako celek vynikají zejména nižší pořizovací cenou, než srovnatelný zděný dům. Menší tloušťka stěn umožňuje zvětšit obytnou plochu při zachování stejných vnějších rozměrů. Výstavba dřevostavby je velmi rychlá a zcela nezávislá na ročním období, stavět tedy lze i v zimě, a to díky použití suchého procesu výstavby montážním způsobem. Celá ekonomická stavba má nízkou váhu, ale zároveň vysokou pevnost konstrukce. A nakonec dřevostavba je šetrná k životnímu prostředí a zaručuje dlouhou životnost stavby.

zdroj: drevo-stavby.info